přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Hlavní menu
Zábava
Vyhledávání

Anketa
Fotografie ze které kategorie se Vám nejvíce líbí?
Panorama 16%16%
Sport 16%16%
Pf-ka 13%13%
Jiná 14%14%
Celkem hlasovalo: 1430
Jakou kategorii přidat?
LightBox

Byl spuštěn systém LightBox - začne fungovat ve chvíli, kdy jsou stránky plně načteny.Přihlášení
Uživatel 
Heslo

Zajímavé odkazy
SkillZone.cz
- táborská PC herna
Travian.cz
- výborná online hra
Photopost.cz
- foto server
PageRank.cz
- optimalizace návštěvnosti
další>>

Historie stránek
4.8.2007 - Částečná úprava struktury odkazů a upgrade na nejnovější verzi systému
8.6.2007 - přidání pravého sloupce a upgradování na novější verzi systému
26.5.2007 - vytvořen nový vzhled stránek
16.5.2007 - spuštění nových stránek

Partnerské weby
Kalendář pro Váš web
Kategorie: Zajímavosti

Michel Courtemanche

Po dlouhém pátrání na internetu jsem dospěl k závěru, že o tomto skvělém komikovy nejsou v češtině téměř žádné informace. Proto jsem pro Vás z francouzských stránek přeložil několik málo zajímavostí. Pokud se tento mini článek setká s úspěchem, budu překládat dál.

Michel Courtemanche (narozen 11. prosince 1964 v Laval, Quebec, Canada) je Quebecský komik a herec. Účinkoval ve stovkách až tisících show v Quebecku, Francii, Belgii a Švýcarsku, které sám sepsal.
Na jeho vystoupení byly vyprodány i obrovské objekty obvykle rezervované pro rockové hvězdy a jejich koncerty (ikdyž taková místa jsou pro komiky v Quebecku celkem běžná).
Jeho styl komedie můžeme nejlépe deinovat jako pantomimu - nejčastěji ho vidíme ve spojení s neviditelnými objekty nebo dokonce lidmi. Je zvláště dobrý v dělání pozoruhodných grimas a obličejů.

V roce 1989 představuje v Montrealu Michel Courtemanche první show nazvanou „Nový komik se narodil!“. Dočkala se více než 500 opakování a stala se počátkem slavné kariéry tohoto humoristy. Všechna jeho vystoupení měla ohromný úspěch jak v Quebeku, tak i ve Francii.

V září roku 1993 podniká Courtemanche turné po Francii, Švýcarsku a Belgii. Jeho „Novým dobrodružstvím Courtemanche“ zatleskalo více než 200 000 diváků z francouzsky mluvících částí Evropy. V té době byl jedním z mála Quebeckých humoristů , kterým se podařil podobný úspěch takového rozsahu.

17. července 1997 padá na Courtemanche velký neúspěch. Po 40 minutách zastavuje představení "Starý muž - přístav Montrealu". To obhajoval strachem, že se z krásného díla stane špatná show. "Já Vás jen žádám o pochopení. Jak dávno to jen je, kdy jsem udělal během jedné hodiny tolik chyb.", toto pronesl před návrhem, že publiku vrátí vstupné.

V září, herec oživuje týdenní televizní série Juste to laugh, který představuje nejlepší momenty prostřednictvím záznamů z festivalu stejného jména.

V roce 2000 , se Michel Courtemanche účastní kanadsko-britského televizního seriálu " Tajná dobrodružství od Jules Verne" distribuovaný Kanadskou vysílací společností , kde interpretoval roly Passepartout, služebníka stále pátrajícího po nových vynálezech.

V roce 2002 , získává dvě velké role, zpočátku v díle Svatební noc od Emile Gaudreault , pak v Karmina 2 od Gabriel Pelletier.

Od roku 2002, Courtemanche přešel za kameru. Jeho produkční společnost a televize, produkuje Quebecskou adaptaci Camera Coffee , vysílaný sítí VAT . Vyslání má velký úspěch, sledovanost překonává milion televizních diváků.


Pro většinu světa je známý díky videím z jeho vystoupení. Některá naleznete zde. Zajímavost:
Byl první volbou George Lucase pro roli Jar Jar Binkse v Hvězdných Válkách - Skrytá hrozba.

Autor: havel
Vydáno: 11.8. 2007 12:28
Přečteno: 3988x
Hodnocení: 2.4 (celkem 530 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Michel Courtemanche - bavič tělem i duší